Page path:


KAEFER UAB skuterių komanda

 

KAEFER UAB skuterių komanda

Skuterių sportas - tai individualaus sproto rūšis, kur sportininkai varžosi specialiai įrengtomis sportinėmis valtimis. Kiekvienais metais organizuojami Lietuvos čempionatai, traptautinės varžybos, Europos ir Pasaulio čempionatai sulaukia daug dėmesio visame pasaulyje. KAEFER UAB komandos nariai taip pat dalyvauja šiuose renginiuose ir varžosi vienoje populiariausių klasių pasaulyje – F-500. Lietuvą svarbiausiose važybose atstovauja vienintelis dalyvis iš Lietuvos – Glebas Sobčiukas.

KAEFER UAB komandos sportininkas Glebas Sobčiukas (starto Nr.16) pradėjo savo plaukimo karjerą jau vaikystėje ir turi didelę patirtį. Jis dalyvauja šiose skuterių kategorijose - O-500, F-500, O-700 - ir gali pasigirti prizais iš keikvienų metų čempionatų.

Skuteris F-500: Formula ASV (Vengrija, 2004 metai), saugumo kabina, deguoneis maskė, saugumo diržai.

Variklis: Verona Racing Power (Italija, 2005 metai), keturi cilindrai, maksimalus greitis – 200 km/h, dvitaktis, 500 cm3. Apsisukimai per minutę – 14000. jis dvigubai galingesnis nei keturtaktis, kadangi mišinys įpurškiamas kas antrą kartą, kuomet keturtakčiame variklyje - kas ketvirtą kartą. Variklis daug lengvesnis, todėl svorio ir jėgos santykis geresnis.

Naudojamas kuras: Spiritas kurui - t.y. bioetanolis. Jis naudojamas dėl neprilygstamo degimo kaloringumo (beveik tris kartus didesnis kiekis nei benzino sudeginamas per tą patį laiką), ricinos aliejus vis dar vienintelė alyva kuri nepraranda lubrikacinių savybių prie labai aukštų temperatūrų. Spiritas ir ricinos aliejus taip pat yra draugiški aplinkai.

Bioetanolis gaminamas iš žaliavų, turinčių krakmolo ar cukraus. Tai yra bulvės, cukriniai runkeliai, rugiai, kviečiai, miežiai, avižos. Tai populiariausias biokuras pasaulyje kaip analogas benzinui. Dažniausiai bioetanolis maišomas 5 proc. santykiu su benzinu ir gali būti naudojamas normaliuose varikliuose. Modifikuotuose varikliuose, kurie prisitaiko prie kuro, bioetanolio dalis gali sudaryti 85 ar net 100 proc. viso kuro kiekio. Iš aplinkosaugos pusės, 100 proc. bioetanolio naudojimas sumažintų taršą iki 50-60 proc. lyginant su iškastiniu kuru. 5 proc. mišinys sumažina taršą apytiksliai 2,5 - 3 procentais.

NAUJIENOS IR AKIMIRKOS IŠ 2014 M. VARŽYBŲ

O500 klasės Europos čempionate ] KAEFER UAB komanda užėmė 4-tą vietą, sveikinimai!

Pasaulio motorlaivių čempionato etape Ukrainoje triumfavo lietuvis GLEBAS SOBČIUKAS

2016 rugpjūčio paskutinį savaitgalį Ukrainoje vyko pasaulio motorlaivių čempionato F-500 klasės trečiasis etapas, kuriame varžėsi ir Lietuvos atstovas Glebas Sobčiukas, kurį remia KAEFER UAB.

Sėkmingai pasirodęs lietuvis dviejuose plaukimuose surinko 800 taškų, deja dėl technikos gedimo trečiame plaukime nefinišavo, bet tai nesutrukdė tapti nugalėtoju. Antroje vietoje surinkęs 750 taškų, lenkijos atstovas Marcin Zielinsky, trečioje- su 527 taškais, estijos atstovas Erko Aabrams. Iš viso varžėsi 13 stipriausių šios klasės atstovų iš įvairių šalių.
Už pirmąją vietą lietuviui atiteko 20 įskaitinių pasaulio čempionato taškų. Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje po trijų etapų G.Sobčiukas (31 tšk.) yra ketvirtas.

EUROPOS ČEMPIONATE KAUNIEČIO IŠKOVOTAS SIDABRAS

Kaunietis Glebas Sobčiukas, Megadriving klubo narys, spalio 1-2 dienomis atstovavo Lietuvą, Vokietijojos mieste Traben-Trarbach vykusiame Europos Čempionate galingiausių vandens skuterių O 500 klasėje ir Lietuvai iškovojo Europos sidabrą.
Varžybos buvo labai sunkios, sudėtinga ir siaura trasa, lietus ir šaltas oras. Šie galingi skuteriai (siekiantys 210 A.G.) yra varomi spiritu, todėl tokiomis oro sąlygomis yra labai sudėtinga sureguliuoti variklį. Komandos didelėmis pastangomis pavyko rasti optimalų sprendimą ir tinkamai sustyguoti variklio darbą bei parinkti tinkamą sraigtą.
Čempionate susirinko vienuolika pajėgiausių O 500 klasės skuterių. Varžybose vyksta keturi važiavimai, iš kurių trys geriausi įskaitiniai. Deja, bet šios varžybos dėl tragedijos buvo nutrauktos po dviejų važiavimų, žuvo 23 metų Italas, sportininkas Massimo Rossi, startavęs kitoje greitoje skuterių O 350 klasėje .
Megadriving komanda namo grįžo su labai geru rezultatu, bet dėl kolegos žūties su labai liūdnomis nuotaikomis. Glebas Sobčiukas iškovojo sidabrą surinkęs 469 taškus, auksas atiteko Austrijos atstovui Attila Havas (527 taškai), bronza Slovakui Marian Jung (400 taškų).
Sportininko Glebo komentaras: aš labai didžiuojuosi garsindamas Lietuvą visame pasaulyje šioje galingoje ir greitoje klasėje jau dešimtą sezoną. Bet labai apmaudu, jog valdiškos įstaigos, šiam sportui ir mūsų klubo vykdomai programai neskiria jokio dėmesio ir palaikymo. Esu dėkingas už palaikymą ir pagalbą UAB „Kaefer“, I.Į. „TG Technika“, Lietuvos Motorlaivių federacijai, Vš.Į. „Megadriving“ klubo nariams Aleksandrui Michailovui, Gyčiui Vyšniauskui, Jurgitai Sobčiukienei.